Бяла спечели за трета поредна година първенството на България по хандбал за жени

Възпитаничките на Виктория Жосан взеха втора поредна победа в Суперфинала с 33:23.

бяла спечели трета поредна година първенството българия хандбал жени
21:11, 19.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.

Отборът на Бяла победи като гост Етър 64 с 33:23 (11:10) и защити титлата си в първенството на България по хандбал за жени. Възпитаничките на Виктория Жосан взеха втора поредна победа в Суперфинала и завоюваха трета поредна шампионска титла.

Двубоят предложи равностойно първо полувреме, но в началото на втората част гостенките вкараха четири поредни гола, за да поведат с 18:12 и след това нямаха проблеми да стигнат до крайния успех.

За победителките Кръстина Касабова реализира 7 гола, а с по 6 завършиха Мадлен Тодорова и Лидия Ковачева.

Данислава Петрова беше най-резултатна за носителя на националната купа Етър с 11 попадения, а по 3 добавиха Мария Спиридонова и Стефани Петрова.

Какво е състоянието на пострадалите при жестоката катастрофа в Пловдив?