Отборите на Царско село и Ботев (Враца) ще изиграят днес последните си мачове за сезона в Първа лига. Единият от двата тима ще изпадне директно, а другият ще получи шанс да запази мястото си в елита след бараж с четвъртия във Втора лига.
Към момента двата отбора имат равен брой точки - по 25, но предимството от директните двубои е на страната на врачани, който гостуват на Пирин в Благоевград. За "царете" пък предстои домакинство на Локомотив (София).
И Пирин, и столичният Локомотив вече си осигуриха оставане в Първа лига и предстоящите мачове са без особено значение за тях.
Ботев и Царско село на два пъти завършиха наравно - 1:1 и 0:0 в мачовете помежду си от плейофите. Тимът от Северозападна България загуби домакинството си на Пирин и сега ще се опита да прекъсне негативната си серия срещу този противник в Благоевград.
В същото време "царете" удържаха 0:0 срещу Локомотив (София) и се надяват на нов положителен резултат срещу "червено-черните".
Двубоите от днешната програма на Първа лига:
19.15 ч., Царско село - Локомотив (София)
19.15 ч., Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца)
Пау Торес разкри мечтата си: Иска да се завърне във Виляреал като свободен агент
Арсенал договори трансфера на Христос Цолис срещу рекордните 34 милиона паунда
Лоши новини за ПАОК: Кирил Десподов почти сигурно пропуска първия мач в Лига Европа
Фиорентина привлече Алекс Хименес под наем с опция за трансфер за 30 милиона евро
След срещата на върха Украйна - Югоизточна Европа: България одобри декларацията от Киев
След трагедията в река Струма: Деца продължават да скачат в опасните вирове
БНТ с нов рекорд на Мондиал 2026: Полуфиналът Англия – Аржентина стана най-гледаният мач