Царско село Пирин
Снимка: Царско село
19:06, 22.10.2021
Чете се за: 01:40 мин.

Царско село победи Локомотив София с 2:0 в откриващия мач на 12-ия кръг на родния елит. Столичани се изкачиха от последната позиция в класирането след голове на Васил Шопов и Лукас Диас. Гостите нямаха късмет в двубоя, след като уцелиха 2 греди.

През първото полувреме най-чистата ситуация бе пред Вирджил Пинсон, който пропусна да се разпише, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините Янко Георгиев.

След почивката "железничарите" продължиха да атакуват и в 65-ата минута удар на Александър Александров срещна гредата.

В ответната атака възпитаниците на Любослав Пенев откриха резултата. Васил Шопов изпрати топката в мрежата, след като бе оставен сам на задна греда.

В 74-ата минута Божидар Кацаров стреля от разстояние, но топката се отби от напречната греда.

Домакините подпечатаха успеха си с второ попадение, отново само минута по-късно. Автор на гола бе Лукас Диас, който се разписа за крайното 2:0.

В края на мача Никола Колев получи 2 жълти картона в рамките на 90 секунди и бе изгонен.

Царско село се измъкна от дъното и вече има 9 пункта в своя актив. Локомотив София остава 7-и с 13 точки.

За да влязат в мола без ваксинация: И служители, и клиенти плащат антигенен тест
Отново опашки от неваксинирани медици за тестове преди работа (Обзор)