"Чайките" отново измъкнаха точка от Челси

Челси
23:54, 18.01.2022

Сблъсъкът от Висшата лига между Брайтън и Челси завърши при резултат 1:1. Хаким Зиеш даде аванс на тима си, но Адам Уебстър заслужи точка на тима си.

Любопитно е, че шампионатният двубой между двата тима, игран на 29-и декември завърши при същия резултат, като тогава отново лондончани поведоха, но "чайките" изравниха.

В 28-ата минута Хаким Зиеш отправи плътен удар извън наказателното поле, който се изпрати топката в близкия ъгъл на противниковата врата. Всички четири шампионатни гола на полузащитника са дошли в гостувания.

След почивката Адам Уебстър засече с глава центриране от корнер на Алексис МакАлистър, за да оформи крайния резултат.

Челси са допуснали само два гола с глава този сезон в шампионата, като и двете попадения дойдоха в мачовете с Брайтън.

Челси е трети в класирането с актив от 44 точки. Брайтън заема 9-ата позиция с 29 пункта.

Нов рекорд на новозаразени: 11 181 са новите случаи на COVID-19 за денонощие