Чан Юан стана олимпийска шампионка

По пътя си към златото тя отстрани Станимира Петрова

00:55, 09.08.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Китайската боксьорка Чан Юан, която отстрани българката Станимира Петрова в четвъртфиналите в категория до 54 килограма, стана олимпийска шампионка.

Във финала Чан не остави никакви шансове на туркинята Хатидже Акбаш и я надигра с 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) съдийски гласа.

Това е най-големият успех в кариерата на китайката, която до момента имаше само две златни отличия от големи първенства - едно от Азиатските игри през 2018 година и едно от Младежките олимпийски игри през 2014 година.

За Акбаш, световна шампионка от Истанбул 2022, това е първи медал от Олимпиада.

Бронзовите отличия в категорията станаха притежание на Пан Чол-ми от КНДР и Им Е-джи от Република Корея. Шампионката от Европейските игри Станимира Петова е пета.

Ол

Съи Се спечели за втори път олимпийското злато в скоковете във вода от триметров трамплин