Челси навакса два гола пасив като гост срещу Астън Вила и запази жива интригата за четвъртото място във Висшата лига

09:50, 28.04.2024
Чете се за: 02:05 мин.
челси навакса два гола пасив гост астън вила запази жива интригата четвъртото висшата лига

Отборите на Астън Вила и Челси не се победиха, завършвайки наравно 2:2 в мач от 35-ия кръг на английската Висша лига.

Двубоят в Бирмингам започна по мечтан начин за домакините, които поведоха след само четири минути игра, когато Марк Кукурея си отбеляза автогол след изстрел на Джон Макгин.

"Сините" отговориха в 16-ата минута чрез Нико Джаксън, който се възползва от извеждащо подаване на Мойзес Кайседо, но впоследствие попадението на сенегалеца бе отменено заради засада.

В края на първото полувреме проблемите за лондончани се удвоиха, след като Морган Роджърс се разписа с прецизен удар ниско по тревата, за да направи резултата 2:0 в полза на Вила.

След почивката обаче гостите намериха своя път обратно в срещата, като на първо време в 62-ата минута те се възползваха от грешка при изнасянето на топката от своя съперник, която позволи на Нони Мадуеке да отбележи, намалявайки пасива на Челси.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Конър Галахър реализира страхотен гол с удар от границата на наказателното поле, изравнявайки за 2:2.

В края на мача момчетата на Маурисио Почетино можеха дори да стигнат и до пълния обрат, но попадение на Аксел Дисаси не бе зачетено заради нарушение секунди по-рано на Беноа Бадиашиле.

По този начин двубоят завърши без победител, а след равенството Астън Вила остава на 4-ото място с актив от 67 точки, на седем пред петия Тотнъм, който обаче е с цели три изиграни срещи по-малко. Междувременно Челси заема 9-ата позиция с 48 пункта.