Челси не допусна изненада в Бирмингам

Ромелу Лукаку Челси Томас Тухел
21:29, 26.12.2021
Чете се за: 02:17 мин.

Отборът на Челси не допусна изненада на „Боксинг дей“, деня след Коледа, в който футболът в Англия е на почит. Лондончани победиха като гост с 3:1 Астън Вила в мач от 19-ия кръг на Висшата лига.

Домакините бяха без своя мениджър Стивън Джерард на „Вила парк“, който се самоизолира след положителен тест за COVID-19.

И четирите попадения в срещата бяха дело на играчи на Челси. Освен това, два гола за „сините“ реализира Жоржиньо, при това и двата от дузпа.

Изненадващо донякъде отборът на Астън Вила поведе след автогол на Рийс Джеймс в 28-ата минута.

В 34-ата обаче лондончани получиха право да изпълнят дузпа за нарушение в наказателното поле на Мати Кеш. Жоржиньо се нае със задачата и реализира от бялата точка за 1:1.

Само 5 минути, след като се появи в игра Ромелу Лукаку се разписа в 56-ата минута. Нападателят засече топката с глава след центриране на Калъм Хъдсън-Одой. Ромелу Лукаку вкара първия си гол във Висшата лига от 11 септември.

В продължението на срещата Жоржиньо реализира втори път от дузпа, за нарушение извършено от Езри Конса срещу Лукаку. Това беше и последното попадение, сложило край на двубоя за 3:1.

Челси е на 3-ото място в класирането с 41 точки, Астън Вила е на 10-о с 22. Лидер в Манчестър Сити с 47, който по-рано днес се наложи с категоричното 6:3 над Лестър.