Челси оглави класирането във Висшата лига

челси оглави класирането висшата лига
19:09, 02.10.2021
Чете се за: 02:12 мин.

Челси победи Саутхемптън с 3:1 в мач от седмия кръг на Висшата лига. Лондончани се затрудниха под дъжда на стадион “Стамфорд Бридж”, но след червен картон на Джеймс Уорд-Праус вкараха два бързи гола, за да се поздравят с успеха.

Възпитаниците на Томас Тухел поведоха още в 9-ата минута. Трево Чалоба бе точен след удар с глава.

До края на полувремето Ромелу Лукаку и Тимо Вернер също изпратиха топката във вратата на Алекс МакКарти. Голът на белгиеца бе отменен заради засада, а попадението на германеца също не бе зачетено, защото в хода на атаката Сезар Аспиликуета е извършил нарушение.

През второто полувреме играчите на Ралф Хазенхютел заиграха по-опасно и получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение на Бен Чилуел. В 61-ата минута Джеймс Уорд-Праус възобнови равенството за 1:1.

Домакините атакуваха опасно, а “светците” се защитаваха сполучливо.

Това обаче се промени в 77-ата минута, когато Джеймс Уорд-Праус получи директен червен картон след опасно влизане.

“Сините” се възползваха отлично от численото предимство и стигнаха до две попадения. Първо Тимо Вернер засече успоредно на голлинията подаване на Сезар Аспиликуета в 84-ата минута за 2:1, а само 5 минути по-късно Бен Чилуел оформи финалния резултат за 3:1 след силен удар от дистанция.

Челси е на върха на класирането с 16 точки, а Саутхемптън заема 17-ата позиция с актив от 4 точки и още е без победа.

Останалите мачове от 17:00 часа:

Бърнли – Норич 0:0

Лийдс – Уотфорд 1:0

Уувърхемптън – Нюкасъл 2:1