Челси се наложи над новака Лутън за първа победа при Почетино

08:38, 26.08.2023
Рахим Стърлинг Челси

Челси победи Лутън с 3:0 в първия мач от 3-ия кръг на Висшата лига. Рахим Стърлинг впечатли домакинските фенове на стадион "Стамфирд Бридж" в Лондон с два гола.

"Сините" откриха резултата в 17-ата минута. Страхотен пробив на Рахим Стърлинг по крилото завърши с изстрел по земя в далечния ъгъл за 1:0.

Англичанинът удвои головата си сметка и преднината за лондончани след почивката. Крилото с едно докосване засече подаване по земя в наказателното поле на Мало Густо.

Лятното попълнение Николас Джаксън оформи крайния резултат четвърт час преди края на редовното време с удар от движение в наказателното поле.

Челси заема 8-ата позиция в класирането с актив от 4 пункта. Лутън се намира на последното 20-о място в подреждането без точки.

БНБ: Лихвите по жилищните кредити запазват нивата си от около 2,5%