Челси се сгромоляса срещу Брентфорд насред Лондон

23:08, 26.04.2023
Чете се за: 01:27 мин.
челси сгромоляся брентфорд насред лондон

Отборът на Челси допусна поредното разочарование през този сезон. В двубой от 33-ия кръг на английската висша лига, лондончани загубиха с 0:2 домакинството си на Брентфорд.

„Пчеличките“ поведоха на стадион „Стамфорд Бридж“ в 37-ата минута, когато Матиас Йенсен центрира от ъглов удар в наказателното поле на „сините“, бранителят на Брентфорд Матиас Йоргенсен се извиси във въздуха и стреля с глава, топката се отби в тялото на капитана на домакините Сезар Аспиликуета и влетя в левия ъгъл на вратата.

Гостите нанесоха решителният си удар в 78-ата минута. Появилият се от резервната скамейка Брайън Мбемо получи топката в половината на домакините, напредна по фланга, финтира Уесли Фофана, след което стреля, топката се отби от Тиаго Силва и стана неспасяема за вратаря Кепа.

В класирането Челси заема 11-ото място с актив от 39 точки, докато Брентфорд е девети с 47 пункта.