Челси се върна на победния път в ШЛ

челси триумфира суперкупата европа
23:55, 20.10.2021
Чете се за: 01:35 мин.

Челси победи Малмьо с 4:0 в мач от третия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Андреас Кристенсен откри резултата още в 9-ата минута, след като засече центриране от пряк свободен удар. Датчанинът бележи първия си гол за тима след 137 мача. Той е 14-ият различен футболист, който се разписва за клуба през сезона.

В 18-ата минута Ромелу Лукаку бе повален в противниковото наказателно поле и “сините” получиха дузпа. Жоржиньо удвои преднината на тима си, но белгиецът се контузи при единоборството и бе заменен от Кай Хаверц.

Минута преди почивката Тимо Вернер също бе заменен поради травма, а на негово място се появи Калъм Хъдсън-Одой.

След почивката резервата Кай Хаверц направи резултата 3:0 след асистенция на другата резерва Калъм Хъдсън-Одой.

В 57-ата минута Жоржиньо удвои головата си сметка за деня, след като реализира втора дузпа след нарушение на Ерик Ларсон за крайното 4:0.

В другия мач от групата Ювентус победи Зенит с 1:0.

Челси е втори в група Н с актив от 6 пункта. Малмьо е последен с 3 загуби.