Челси спечели домакинството си на Сервет в Лигата на конференциите

Кристофър Нкунку и Нони Мадуеке се разписаха за лондончани.

23:53, 22.08.2024
Челси Кристофър Нкунку

Челси победи Сервет с 2:0 в квалификационен мач за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите. Кристофър Нкунку и Нони Мадуеке се разписаха за лондончани.

Първото полувреме подсказа за проблемите на "сините" през настоящата кампания. Макар да се задоволиха с по-голям дял от владението на топката, столичани отправиха само един точен удар, докато опонентът им осъществи четири.

Първият гол в двубоя дойде след почивката. Кристофър Нкунку бе точен от дузпа след нарушение на Джереми Фрик.

Марк Гиунаправи пропуск, който ще иска да забрави час по-скоро, след като не успя да се разпише на празна врата, а вратарят Джереми Фрик спаси по-впечатляващ начин.

Възпитаниците на Енцо Мареска удвоиха аванса си в 76-ата минута. Нони Мадуеке проби по десния фланг в наказателното поле и отправи плътен шут в близкия ъгъл.

Тиемоко Уатарабе най-близо до почетен гол, но стреля в напречната греда.

Реваншът между двата отбора е на 29 август, четвъртък, от 21:30 часа.