Челси спря кошмарната серия и записа първи успех при Франк Лампард, Тотнъм също победи

19:07, 06.05.2023
Чете се за: 02:15 мин.
челси спря кошмарната серия записа първи успех франк лампард тотнъм също победи

Отборът на Челси най-накрая прекъсна ужасяващата си серия от шест поредни загуби във всички турнири при временния си мениджър Франк Лампард, след като победи с 3:1 като гост Борнемут в среща от 35-ия кръг на Висшата лига.

Лондончани започнаха силно двубоя и откриха резултата още в 9-ата минута чрез Конър Галахър, но домакините отговориха сравнително бързо и 21-ата минута Матиас Виня възстанови равенството.

Този резултат се задържа до заключителните минути от редовното време, когато първо Беноа Бадиашиле в 82-ата минута възстанови аванса на "сините", а четири по-късно Жоао Феликс оформи крайното 3:1, отбелязвайки своя едва трети гол с екипа на Челси, откакто дойде през зимата под наем от Атлетико Мадрид.

Успехът помогна на момчетата на Лампард да се изкачат до 11-ата позиция с актив от 42 точки, докато "черешките" остават с три по-малко на 14-о място.

По същото време друг временен наставник в лицето на Райън Мейсън също се поздрави с първа победа начело на Тотнъм, след като "шпорите" надиграха минимално с 1:0 у дома Кристъл Палас.

Единственото попадение на "Тотнъм Хотспър Стейдиъм" падна в добавеното време на първата част, а негов автор стана звездата и капитан на домакините Кейн.

След този мач "шпорите" временно се изкачиха на 6-а позиция с 57 точки, а Кристъл Палас отстъпи с една позиция и вече е 12-и с 40 пункта.

Украйна за първи път е свалила руска хиперзвукова ракета "Кинжал"