Черно море и Берое започнаха контролите с равенства, а Пирин с успех

черно море започна подготовка футболисти
Снимка: ПФК Черно море
16:12, 19.01.2022

Първата контролна среща на Черно море, играна в Албена, завърши при равенство 3:3 с втородивизионния Добруджа.

През първото полувреме Павел Георгиев откри резултата, но гостите бързо стигнаха до обрат след две бързи попадения на Адриан Димитров, като първото бе от дузпа. Нападателят завърши хеттрика си в 43-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря.

След почивката Калин Георгиев намали пасива на "моряците", а Денислав Ангелов оформи крайния резултат в 88-ата минута.

Берое също премери сили с втородивизионен клуб. Старозагорци не успяха да надиграят Созопол в двубой, завършил при резултат 1:1.

Симеон Мечев даде аванс на домакините през първата част, но през второто полувреме Иван Тренчев възстанови равенството.

Пирин (Благоевград) не срещна затруднения в сблъсъка със Струмска слава и надделя с 3:0.

Станислав Манолев бе точен още в 8-ата минута, а д края на първата част удвои актива си в мача. Второто полувреме започна с автогол за гостите, който оформи крайния резултат. В края на срещата, играна на базата в село Рилци, Преслав Йорданов шутира в гредата.

На 22-ри януари (събота) Черно море ще се изправи срещу втория отбор на Лудогорец, а Пирин излиза срещу Спортист (Своге). На 25-и януари (вторник) Берое ще срещне Оренбург (Русия).