Черно море надви Ботев във Враца с голове през второто полувреме

18:15, 21.04.2023
Чете се за: 02:05 мин.
черно море надви ботев враца голове второто полувреме
Снимка: Startphoto.bg

Отборът на Черно море Варна постигна победа с 2:0 при визитата си на Ботев Враца в първия двубой от 27-ия кръг на Първа лига. Срещата бе специална за врачани, които днес празнуват 102 години от основаването си. По този повод ръководството на клуба взе решение да пусне вход свободен за всички феновете.

„Моряците“ откриха резултата на стадион „Христо Ботев“ в 70-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Диего Фераресо след изстрел с глава от страна Исмаил Иса, който засече центриране от десния фланг на Алекс Фернандес в наказателното поле на домакините. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Атанас Илиев, който се разписа в обратния горен ляв ъгъл на стража Красимир Костов.

Гостите от Варна удвоиха преднината си пет минути преди края на редовното време. Фернандес центрира отляво в пеналтерията на „зелените“, топката рикошира в двама бранителя на Ботев и се върна към границата на наказателното поле, където Фернандес стреля, топката се отклони от крака на Луис Соарес, излъга вратаря Костов и влетя в долния ляв ъгъл на неговата врата.

В класирането Черно море е четвърти с актив от 48 точки, на три пункта преднина пред петия Левски, който е с мач по-малко. Ботев Враца заема 11-ото място в подреждането с 24 точки.

Илиан Илиев след победата над Ботев Враца: Повече съм доволен от точките, отколкото от играта
Втори ден на консултации за кабинет: "Възраждане", ДПС, БСП и ИТН разговаряха с президента