Черно море
Снимка: ПФК Черно море
17:09, 27.02.2022
Чете се за: 02:25 мин.

Черно море победи Локомотив София с 3:0 в мач от 21-ия кръг на родния елит. Матиас Курьор откри резултата, а Илия Димитров пропусна дузпа за домакините. Евгений Сердюк удвои преднината на тима си, а през втората част именно украинецът оформи крайния резултат.

Двубоят започна със закъснение, заради обилният снеговалеж над стадион "Васил Левски". Срещата бе проследена от президентът на Локомотив София Иван Василев. В хода на сблъсъка имаше прекъсванията, на играта, за да бъдат почистени очертанията на терена. Атмосферните условия не позволиха употребата на системата ВАР. Треньорът на гостите Илиан Илиев бе наказан за срещата и проследи мача от трибуните.

Варненците поведоха поведоха още в 5-ата минута. Даниел Димов центрира по земя към Матиас Курьор, който стреля в близкия удар.

В 16-ата минута Велислав Василев игра с ръка в наказателното си поле и "железничарите" получиха дузпа. Иван Дюлгеров спаси удара на Илия Димитров.

Евгений Сердюк удвои аванса гостите в 29-ата минута. Матиас Курьор изведе нападателя сам срещу Александър Любенов и украинецът не сгреши. Той отпразнува попадението си като показа тениска със знамето на Украйна с надпис "Не на войната".

След почивката "моряците" подпечатаха успеха си с ново попадение. Евгений Сердюк увеличи головата си сметка за деня. Стражът за столичани Александър Любенов се опита да изчисти топка извън наказателното си поле. Снегът му попречи да се справи със задачата и вместо това изпрати топката в краката на Евгений Сердюк, който изпрати топката в празната врата.

Черно море заема 4-ата позиция в класирането с актив от 35 точки. Локомотив София е 12-и в подреждането с 19 пункта.

Българското правителство изпраща хуманитарна и военно-логистична помощ за Украйна
Посланикът ни в Румъния: Проблемът е, че украинските власти бавят проверките на границата