Черно море направи 2:2 в контрола срещу втория в първенството на Украйна

18:27, 30.01.2024
Чете се за: 02:10 мин.
черно море направи контрола втория първенството украйна
Снимка: startphoto.bg

Лидерът в Първа лига след завършека на есенния полусезон Черно море завърши наравно 2:2 срещу украинския Днипро-1 във втората си контрола по време на лагера в Белек, Турция.

Двубоят започна неприятно за "моряците", тъй като в 16-ата минута те останаха без своя голмайстор Атанас Илиев, който напусна терена принудително, а около 120 секунди по-късно техният съперник излезе напред в резултата чрез Витиньо, който се разписа с удар от средна дистанция, при който обаче грешка допусна стражът на варненци Християн Славков.

Футболистите на Илиан Илиев отговориха след половин час игра, когато Виктор Попов проби отдясно и достави центриране за Васил Панайотов, който с хубав изстрел от въздуха възстанови равенството.

В 52-ата минута пък Панайотов влезе в ролята на асистент, подавайки към Исмаил Иса, който също се разписа с удар от воле, носейки пълния обрат за българския тим.

Преднината на "зелено-белите" обаче се задържа само две минути, защото в 54-ата Едуард Сарапий отбеляза от пряк свободен удар, оформяйки крайното 2:2.

Така, балансът на Черно море след първите две проверки в Турция е победа и загуба, а в последния си двубой в южната ни съседка водачът в българското първенство се изправя срещу албанския Беса Кавая този четвъртък (1 февруари).