черно море отново победи левски
17:03, 10.11.2018
Чете се за: 01:17 мин.
Български футбол

Черно море нанесе трета загуба на Левски в първенството. Варненският тим надделя пред собствена публика над "сините" с 1:0. От 69-та минута Левски игра с 10 души, след като Жерсон Кабрал получи заради симулация втори жърт и съответно червен картон.

Непоследствено преди началото на срещата треньорът на Черно море Илиан Илиев направи непредвидена смяна в стартовия състав на отбора си. Заради контузия, получена по време на загрявката, Юго Кононго бе заменен от

Стефан Станчев. Двата отбора изиграха интересна първа част, но чистите голови положения не бяха много. В 20-та минута бе първото сериозно положение в мача. Жерсон Кабрал нахлу отдясно в наказателното поле на домакините и пусна топката към Станислав Костов, който обаче стреля неточно.

В 22-та минута Черно море откри резултата. Вратарят на гостите сбърка при изнасянето на топката, която попадна у Петър Витанов, който намери в наказателното поле на "сините" Жоржиньо, който с хубав удар вкара за 1:0.

В 27-та минута Жоржиньо можеше да вкара втори гол за Черно море, но след удара му от около 20 метра, топката мина на сантиметри встрани от вратата на Левски.

В дадената от съдията една минута продължение на първата част Левски можеше да изравни резултата.

След центриране отляво на Давиде Мариани топката стигна до Хали Тиам, който я отклони към вратата, но неточно.

В 48-та минута Левски можеше да изравни резултата. Жерсон Кабрал проби отдясно и центрира, а Станислав Костов засече топката, но тя мина встрани от вратата на домакините.

В 69-та минута Левски остана с 10 души на терена, след като Жерсон Кабрал получи за симулация втори жълт и съответно червен картон.

В 70-та минута Радослав Василев можеше да вкара нов гол за Черно море, но след удара му по земя топката премина встрани от вратата на гостите.

В 75-та минута Габриел Оберта успя да намери Хали Тиам, който стреля от воле, но вратарят на домакините Благой Макенджиев успя да избие топката. В 83-та минута Пулиньо можеше да изравни резултата, но ударът му от 10-тина метра бе слаб и вратарят Благой Макенджиев улови топката.

В 90+1 минута Филипе Нашименто стреля от пряк свободен удар от повече от 30 метра, но независимо че затрудни леко вратаря на домакините Благой Макенджиев стражът на "моряците" успя да улови топката.

Още Български футбол

Тодор Янчев: Чакаме още нови футболисти
23:48, 26.07.2024
Станислав Генчев: Направихме много по-добър мач, отколкото срещу Локомотив София
23:28, 26.07.2024
Чете се за: 01:55 мин.