19:26, 01.03.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Атанас Илиев Черно море
Снимка: Startphoto.bg

Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в първия мач от 23-ия кръг на Първа лига. Възпитаниците на Илиан Илиев оглавяват подреждането след втора поредна шампионатна победа.

Домакините поведоха в резултата на стадион "Тича" във Варна с гол от дузпа на Атанас Илиев в 41-ата минута. До 11-метровия наказателен удар се стигна след нарушение на Мартин Ачков срещу Илиан Илиев.

След почивката "моряците" удвоиха преднината си. Меси си отбеляза автогол, при разбъркване в наказателното поле.

Врачаните стигнаха само до почетно попадение в 80-ата минута. Резервата Мирослав Маринов засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване на друг футболист, появил се от резервната скамейка - Илкер Будинов.

Черно море се върна на челната позиция в класирането с актив от 51 точки, с три повече от Лудогорец, който е с два мача по-малко. Ботев Враца остава на предпоследното 15-о място с 13 пункта.

Дисквалифицираха Андрей Рубльов от турнира по тенис в Дубай заради нецензурни обиди
Стурла Холм Лагрейд спечели индивидуалната дисциплина на 20 км от Световната купа по биатлон в Осло