Черно море Тича допусна пета поредна загуба в НБЛ

черно море тича допусна пета поредна загуба нбл
Снимка: startphoto.bg
21:09, 16.02.2023
Чете се за: 02:27 мин.

БК Черно море Тича записа пета поредна загуба в НБЛ. "Моряците" бяха надиграни на собствен терен от тима на Берое с 109:98. Старозагорци си осигуриха крайната победа след силна трета четвърт. На почивката домакините имаха надежди за измъкване от тежката серия от загуби, като резултатът бе 54:50 в тяхна полза.

Берое успя да надиграе съперника си в третата част, като записа 30 точки в своя актив, срещу 17 за варненци. Въпреки равностойната игра в последната четвърт, домакините не успяха да намалят аванса на Берое и инкасираха петото си поредно поражение при приключването на втория етап от първенството.

Най-резултатен за гостите бе Кейси Барлоу, който избухна с 33 точки, гардът Дариус Хол направи дабъл-дабъл, записвайки 23 точки и 10 борби. Александър Тодорович добави 20 точки за успеха.

За Черно море Тича най-много точки - 33 отбеляза Тач Ънру, 21 добави Мартин Йорданов. Младокът Лъчезар Тошков записа дабъл-дабъл след като реализира 14 точки и 11 борби.

След този мач Берое завърши седми във втория етап, а Черно море Тича остана десети.

Левски измъкна победата от Шумен след 78:67. "Сините“ се наложиха като гост над Шумен след силни втора и трета четвърт. ЦСКА завърши с победа, която му осигури третото място във временното касиране в НБЛ след второто завъртане в шампионата. „Червените“ бяха категорични при визитата си на Академик Пловдив и спечелиха със 100:73 след ново рекордно представяне на Мартин Сотиров.

БАН представи изложбата "150 години от гибелта на Васил Левски. Места на памет"