Левски измъкна победата от Шумен след 78:67

"Сините“ се наложиха като гост над Шумен след силни втора и трета четвърт

левски измъкна победата шумен 7867
20:16, 16.02.2023
Чете се за: 02:25 мин.

Баскетболистите на Левски записаха 12-а победа в последния си мач от втория етап на НБЛ. "Сините" спечелиха гостуването си на последния в таблицата Шумен с 78:67. Двубоят започна равностойно, като след първите 10 минути двата отбора имаха по 17 точки на сметката си. Във втората част гостите успяха да се противопоставят на шуменци и излязоха напред в резултата преди почивката - 40:32.

Доминацията на Левски продължи и след това, като тимът успя да дръпне в резултата, като затвори третата четвърт при 63:42 в тяхна полза. Не така стояха нещата обаче в последната част, домакините се мобилизираха и "нанизаха" 25 точки на своята сметка, а "сините" едва 15. Но и това не бе достатъчно на Шумен да поднесе изненадата на кръга и гостите си тръгнаха с победа с 78:67.

Най-резултатен за тях стана Джон Флорвиъс, който приключи срещата с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. Асен Великов допринесе с 16 точки, 14 записа Лъчезар Димитров. За Шумен Георги Кендеров се отличи с 20 точки. С 16 се включи Ишмаел Ел-Амин, 12 добави Адриан Секулов, а 10 точки реализира Теодор Димитров.

Столичани завършват в четворката с актив от 12 победи и 8 загуби. Шуменци остават последни с баланс 3-17.

БК Черно море Тича записа пета поредна загуба в НБЛ. "Моряците" бяха надиграни на собствен терен от тима на Берое с 109:98.

ЦСКА завърши с победа, която му осигури третото място във временното касиране в НБЛ след второто завъртане в шампионата. „Червените“ бяха категорични при визитата си на Академик Пловдив и спечелиха със 100:73 след ново рекордно представяне на Мартин Сотиров.

Страхотен Иван Алипиев изведе Латина до важен успех в битката за оцеляване в Серия А2
08:49, 06.05.2024
Чете се за: 02:05 мин.