Черноморец (Бургас) с четвърта поредна победа в НБЛ, "акулите" схрускаха Балкан в Ботевград

черноморец бургас четвърта поредна победа нбл акулите схрускаха балкан ботевград
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
21:16, 13.12.2021
Чете се за: 01:12 мин.

Баскетболният Черноморец (Бургас) победи Балкан (Ботевград) с 59:49 в един от най-слаборезултатните мачове в НБЛ за сезона.

Дебют за гостите направи новото попълнение Отас Айекеполор, но "акулите" бяха без един от основните си играчи Тони Троша, който претърпя операция на носа.

Най-резултатен за успеха на бургазлии с 19 точки и 8 борби бе Уендел Люис,а Георги Боянов добави 12 точки.

По 13 точки за Балкан пък вкараха Дерик Маркс и Дивон Уошингтън.

Победата бе четвърта поредна за Черноморец, който е с баланс от 6 успеха и една загуба и заема третото място в класирането с актив от 13 точки, на 1 точка от лидера Рилски спортист (Самоков).

Балкан е с баланс от 4 победи и 3 загуби и е четвърти с 11 точки.

В следващия кръг "зелените" гостуват на Шумен, докато за Черноморец предстои морско дерби с Черно море Тича в Бургас.

Ивелин Попов с гол при победа на Сочи над Спартак (Москва)