Донски и бразилеца Брито, както и изцяло българската двойка Динев и Неделчев се справиха със съперниците си в два сета, докато Генов и украинеца Орлов трябваше да играят решителен тайбрек.
Александър Донски, Антъни Генов, Динко Динев и Николай Неделчев се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей от сериите ATP Challenger 50 в Добрич с награден фонд 36 900 евро.
Поставените под №1 в схемата Александър Донски и бразилеца Луис Брито победиха с 6:1, 6:1 Виктор Киров и Марцел Жиелински от Полша. Срещата продължи 51 минути.
На четвъртфиналите двамата ще играят срещу Моез Ешарги от Тунис и Йеле Селс от Нидерландия.
Изцяло българската двойка Динко Динев и Николай Неделчев се наложи с 6:4, 6:2 над французите Артюр Геа и Габриел Дебрю за 77 минути игра.
За място на полуфиналите българите ще играят срещу Александър Мерино от Перу и Кристоф Негриту от Германия.
Антъни Генов и Владислав Орлов от Украйна елиминираха със 7:6(4), 3:6, 10-7 израелеца Ишай Олиел и латвиеца Робертс Щромбахс. Срещата продължи час и 51 минути.
На четвъртфиналите двамата ще играят срещу Давид Пихлер от Австрия и Матей Воцел от Чехия.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
Девойките на България до 14 г. завършиха на трето място на турнир от Европейската отборна лятна купа в Румъния
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им