РЗИ-Шумен постави под карантина четвъртокласници, след като класният им ръководител е с положителен резултат от тест за Covid-19.
Учителят сам си е направил теста, защото негови близки са били също с положителен резултат. Преподавателят е уведомил директорът на училището, а той Здравната инспекция.
Други преподаватели и ученици няма да бъдат поставяни под карантина или пък тествани за коронавирус, защото учителят е имал кратък контакт само в първия учебен ден.
Директорът на НЧ „Княз Борис I“ връчи предписания на родителите, чиито деца са в
карантинирания клас.
Обучението на учениците продължава в понеделник, но във виртуалната класна стая.
Автор: Здравка Русева
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг