Чист успех за Марица в пловдивското дерби

Волейболистките на Ахметджан Ершимшек с нова победа във волейболния ни женски елит

чист успех марица пловдивското дерби
20:08, 25.10.2024

Шампионът Марица Пловдив записа втора поредна победа в Националната волейболна лига за жени. "Жълто-сините" постигнаха чист успех с 3:0 гейма в пловдивско дерби срещу Марица 2022 в среща от втория кръг на шампионата. В отделните части възпитаничките на старши треньора Ахметджан Ершимшек надделяха с 25:17, 25:16 и 26:24.

Шампионките започнаха силно двубоя в зала "Строител" и отвориха ранна преднина от 11:5, която не изпуснаха до края, за да спечелят гейма след 25:17.

Втората част се разви по сходен начин. Марица взе инициативата от самото начало, като постепенно увеличаваше разликата и взе и втората част с категоричното 25:16.

Третият гейм бе много равностоен. Отборът на Марица 2022 значително подобри ефективността си в нападение и успя да стигне до 5 точки преднина в средата на гейма - 16:11. След това обаче шампионките постепенно наваксаха изоставането си и изравниха до 18:18. Стигна се до 24:23 в полза на символичните гости, които обаче пропуснаха възможността да затворят гейма, а в решителните моменти възпитаничките на Ахметджан Ершимшек показаха по-голямата си класа, за да стигнат до крайния успех - 26:24.

В друга среща от кръга Драгоман се наложи драматично у дома срещу Дея спорт с 3:2 (25:10, 23:25, 25:23, 23:25, 15:5).

"Отговаря на дефиницията за фашист" - нови атаки срещу Тръмп от бившето му обкръжение
Илиан Илиев: Ако има доказателство, може да коментираме