ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив откриха кръга с голово равенство

ботев надви цска 1948 коматево
Снимка: ПФК Ботев (Пловдив)
19:24, 11.03.2022

Откриващия двубой на 23-ия кръг в родния футболен елит между ЦСКА 1948 и Ботев Пловдив завърши при резултат 2:2. Алекс Колев откри резултата, но гостите стигнаха до обрат след попадения на Антоан Бароан. Галин Иванов бе точен в края, за да заслужи точка на тима си.

През първото полувреме "червените" наложиха домакински натиск и стигнаха до гол. Георги Русев изведе Алекс Колев в противниковото наказателно поле, а нападателят наказа бившия си отбор.

След почивката "канарчетата" стигнаха до обрат. В 49-ата минута Антоан Бароан бе оставен непокрит в наказателното поле и след удар от близко разстояние възобнови равенството.

Нападателят удвои головата си сметка 15 минути по-късно. Дилън Мертенс изведе французина сам срещу вратаря, а той направи резултата 2:1.

До края на двубоя домакините търсеха изравнителен гол, който дойде в 85-ата минута. Георги Русев изведе Галин Иванов сам срещу Георги Аргилашки и полузащитникът стреля силно с едно докосване, за да изравни.

Ботев Пловдив заема 3-ата позиция в класирането с актив от 40 точки. ЦСКА 1948 е 9-и в подреждането с 26 пункта.

Делян Добрев: В Плана за възстановяване се предлага проблемите в енергетиката да бъдат решавани с батерии
Василев: Украинските бежанци не могат да ползват родната си валута никъде в ЕС