ЦСКА 1948 измъкна точка от Славия в края

ЦСКА 1948 Славия
15:57, 11.12.2021
Чете се за: 02:30 мин.

Двубоят между ЦСКА 1948 и Славия от 19-ия кръг на родния елит завърши при резултат 1:1. Гостите откриха резултата след гол на Иван Минчев през първото полувреме. Светослав Вуцов получи директен червен картон преди почивката и на вратата застана Георги Петков. В последната минута от редовното време Стелиян Добрев възстанови равенството.

Срещата започна по отличен начин за "белите", които поведоха в 16-ата минута. Иван Минчев бе точен със силен удар малко зад дузпата в горния ляв ъгъл на противниковата врата.

В 24-ата минута Светослав Вуцов повали Георги Русев извън наказателното поле и получи жълт картон. След намесата на ВАР, главният арбитър Волен Чинков промени решението си, а стражът бе изгонен. Георги Петров застана под рамката на вратата и подобри собствения си рекорд за най-възрастен състезател в шампионата на 45-годишна възраст. Това е 24-ия му сезон в българския елит.

След паузата "червените" не успяха да се възползват от численото си предимство на терена и трудно застрашаваха противниковата врата. Денислав Ангелов изпрати топката във вратата на гостите в 77-ата минута, но попадението бе отменено след намесата на ВАР, заради игра с ръка на Валентин Йосков в хода на атаката.

Атаките на домакините ставаха все по-опасни, а Ивайло Чочев стреля в дясната греда.

В 88-ата минута дойде и първият точен удар за домакините, дело на резервата Ивайло Климентов. Георги Петков изби в корнер, а при последвалия ъглов удар Стелиян Добрев оформи крайния резултат, след като засече от воле центрирането от корнер на Георги Русев. Това бе дебютно попадение на резервата в елита.

Славия заема 5-ата позиция с актив от 29 точки. ЦСКА 1948 е 10-и с 19 пункта.

Бейбибум в "Майчин дом": 22 новородени за последните 24 часа