ЦСКА 1948
Снимка: ПФК ЦСКА 1948
17:32, 21.11.2021
Чете се за: 01:32 мин.

ЦСКА 1948 победи Лудогорец с 2:0 в мач от 15-и кръг на родния елит. Оливие Вердон бе изгонен още в 8-ата минута за гостите, а Ивайло Чочев и Георги Русев се разписаха за победителите след почивката.

Двубоят започна по кошмарен начин за българския шампион. Едва в 8-ата минута Оливие Вердон получи директен червен картон. Бранителят бе последен в защита и след игра с ръка бе изгонен.

До края на първата част играчите на Станислав Генчев не отправиха нито един удар по противниковата врата.

През второто полувреме столичани заслужено поведоха в резултата. Ивайло Чочев даде аванс на своя тим след удар от границата на вратарското поле за 1:0. Изстрелът му се отби от крак на противников играч и попадна във вратата на разградчани.

В 81-ата минута възпитаниците на Николай Киров убиха интригата в мача с второ попадение. Георги Русев засече успоредно на голлинията подаване на Крим Стоянов и изпрати топката в опразнената врата за крайното 2:0.

Въпреки загубата Лудогорец остава на върха в класирането с актив от 33 точки. ЦСКА 1948 е 10-и с 14 пункта.

За какво гласуваха политическите лидери?