ЦСКА 1948 не остави шанс на Ботев Враца и се наложи убедително

цска 1948 наказа пропуските пирин благоевград
19:24, 19.02.2022

ЦСКА 1948 победи Ботев Враца с 4:0 в мач от 20-ия кръг на родния елит. Георги Русев и Александър Колев отбелязаха по две попадения.

В 22-ата минута Георги Русев засече с едно докосване подаване от Васил Шопов, за да открие резултата.

Четири минути по-късно стражът на домакините Красимир Костов се опита да избие висока топка, но тя се отби от тялото на Александър Колев. Нападателят я изпрати в празната врата, за да удвои преднината на тима си.

Столичани стигнаха до нов гол в 38-ата минута. Александър Колев подаде успоредно на голлинията към Георги Русев, който отблизо вкара в опразнената врата.

След почивката Мартин Николов отправи опасен удар, който бе отразен от Иван Караджов и топката се отби от гредата.

Александър Колев оформи крайния резултат в 57-ата минута с плътен удар с десния крак.

ЦСКА 1948 заема 10-ата позиция в класирането с 22 точки. Ботев Враца е 11-и с 19 пункта.