ЦСКА 1948 не се затрудни срещу 14-ия в елита на Украйна

цска 1948 ингулец
Снимка: ПФК ЦСКА 1948
15:56, 30.01.2022

Отборът на ЦСКА 1948 постигна втора победа в контролите си от подготвителния лагер в турския курорт Алания.

Възпитаниците на Николай Киров се наложиха с 2:1 срещу украинския пъродивизионен Ингулец (Петрово).

"Червените" откриха резултата в 10-ата минута след груба грешка на противниковия вратар Клишук, който в опит да изнесе топката я поднесе на Васил Шопов. Полузащитникът нахлу в накзателното поле, комбинира с Алекс Колев и младият нападател се разписа в опразнената врата за 1:0.

ЦСКА 1948 удвои преднината си в 29-ата минута след добре организирана контраатака. Галин Иванов изведе Лазар Марин в коридор, халфът нахлу в пеналтерията на Ингулец и центрира остро към нахлуващия от задна позиция Георги Русев, който с едно докосване прати за втори път топката в мрежата зад Клишук.

Две минути преди края на полувремето украинците намалиха изоставането си след суматоха в отбраната на българите. Ивайло Цоцев не успя да изчисти с глава центриране по десния фланг и топката се озова в краката на Клименко, който върна назад към Головкин, а той от близка дистанция се разписа в близкия ъгъл на Даниел Наумов.

Исторически триумф: Надал спечели рекордна титла от Големия шлем