ЦСКА 1948 обърна Левски насред "Герена" и отново го победи на старта на сезона в Първа лига

20:45, 15.07.2023
Чете се за: 02:25 мин.
цска 1948 обърна левски насред герена отново победи старта сезона първа лига

Отборът на ЦСКА 1948 надигра с 2:1 като гост след обрат Левски в едно от дербитата на откриващия кръг на Първа лига.

По този начин за втора поредна година "червените" победиха състава от стадион "Георги Аспарухов" в среща от първия кръг, но разликата е, че преди 12 месеца този успех дойде на собствен терен.

В същото време пък Левски за четвърта поредна кампания допуска поражение още в първия си мач от първенството, който днес беше и повторен официален дебют за новия наставник на тима Николай Костов.

"Сините" обаче определено могат да съжаляват за този резултат, тъй като безспорно бяха по-активният от двата отбора и създадоха повече интересни ситуации.

Именно при една такава в 32-ата минута Уелтън проби отляво и комбинира с непокрития Рикардиньо, който овладя и с второто си докосване прати топката във вратата на гостите за 1:0.

Няколко минути по-късно обаче голмайсторът за Левски се превърна в грешник, тъй като извърши нарушение срещу Симеон Петров и ЦСКА 1948 получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Педриньо и не сбърка, възстановявайки паритета в мача.

След почивката домакините продължиха да имат инициативата, но десетина минути преди края Петров можеше изненадващо да даде аванс на гостите след опасен удар с глава, който обаче бе отразен от стража Пламен Андреев. При последвалия ъглов удар обаче Елитон се извиси наказателното поле и с глава реализира за 2:1, носейки победата на ЦСКА 1948.