ЦСКА 1948 победи Борец в мач със седем гола за едно полувреме

ЦСКА 1948 Славия
16:02, 24.01.2022
Чете се за: 02:37 мин.

ЦСКА 1948 победи Борец с 4:3 в контролна среща, играна в Турция. Всичките седем попадения дойдоха преди почивката. "Червените" стигнаха до обрат след като изоставаха с 2 попадения. Марио Топузов намали пасива на тима си, а Георги Русев осигури победата с хеттрик. Венци Василев бе изгонен през първата част.

Северномакедонският тим стигна до гол още в 6-ата минута. Даниел Наумов напусна наказателното си поле, за да изчисти дълъг пас, но Лазар Марин взе топката от краката му и я предостави на Крста Гьоргьевик, който я изпрати в опразнената врата. В следващата атака символичните гости удвоиха аванса си. Мамадзаде отправи плътен шут извън наказателното поле за 2:0.

В 10-ата минута Георги Русев подаде успоредно на голлинията към Марио Томузов, който засече във вратата. Само осем минути по-късно равенството бе възобновено след красив гол с фалцов удар от разстояние на Георги Русев.

В следващата си атака играчите на Благойо Левков отново поведоха. Венцислав Василев се опита да изчисти центриране, но вместо това спря топката пред Гьорги Гьоргиев, който с плътен удар от вратарското поле се разписа.

Нова грешка на защитника му коства оставането в игра. Бранителят получи червен картон след грубо нарушение в краката на противников състезател. Венцислав Василев бе заменен от Димитър Пиргов.

В 34-ата минута Георги Русев стреля в гредата, но това не го отказа от възможността да преследва ново попадение. Нападателят изравни с диагонален удар по земя в далечния ъгъл.

Победното попадение дойде в следващата атака за столичани. Ники Киров бе повален в противниковото наказателно поле, а Георги Русев реализира последвалата дузпа.

През второто полувреме стражът на северномакедонския тим спаси изстрели на Лазар Марин и резервата Реян Даскалов.

Следващата контрола на ЦСКА 1948 е в четвъртък (27 януари) срещу Стал (Миелец).