ЦСКА 1948 постигна обрат и спечели столичния сблъсък с Локомотив София

"Червените" изостанаха в резултата, но стигнаха до успеха с голове на Радослав Кирилов

19:21, 15.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.
ЦСКА 1948 Марто Бойчев Радослав Кирилов
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Локомотив София с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Първа лига. "Червените" изостанаха в резултата, но стигнаха до успеха с голове на Радослав Кирилов.

Гостите откриха резултата на стадион "Бистрица" в 12-ата минута чрез Димитър Митков, който стреля от движение от вътрешността на наказателното поле след подаване по земя на Улрих Кевин Маи.

Домакините успяха да възстановят равенството преди почивката, когато Радослав Кирилов засече от воле центриране в наказателното поле на Бирсент Карагерен.

След почивката головата комбинация за домакините се повтори със същия ефект. Отново Бирсент Карагерен центрира отдясно в наказателното поле, където Радослав Кирилов оформи крайния резултат с глава.

Дебют като титуляр за "червените" направи 16-годишният нападател и юноша на клуба Марто Бойчев.

ЦСКА 1948 заема 6-ата позиция в класирането с актив от 42 точки. Локомотив София се намира на 14-ото място в подреждането с 28 пункта.