Евгени Сердюк се разписа на два пъти, а Бирсент Карагерен отбеляза един гол.

ЦСКА 1948
Снимка:
21:16, 30.08.2024
Чете се за: 01:55 мин.

ЦСКА 1948 победи с 3:0 като гост Ботев Враца в среща от 7-ия кръг на българския футболен елит. Евгени Сердюк се разписа на два пъти, а Бирсент Карагерен отбеляза един гол.

Още в 7-ата минута на срещата Меси Биатомусока направи груба греша и позволи на Бисент Карагерен от непосредствена близост да открие резултата. Защитникът на домакините опита да върне с глава топката към Бариос, но вместо това направи асистенция за противниковия футболист.

Ботев Враца отвърна с възможност за Браян Переа, който бе отказан от добро спасяване на Петър Маринов.

В първата минута на допълнителното време на първата част ЦСКА 1948 направи 2:0 чрез Евгени Сердюк, който се разписа на празна врата, след като получи асистенция от Радослав Кирилов.

След подновяването на играта гостите продължиха да владеят инициативата. В 57-ата минута Бирсент Карагерен направи сериозен пропуск. Последваха нови добри възможности, които бяха пропилени от Сердюк и Кирилов.

Все пак в 68-ата минута Сердюк направи резултата класически, след като прати топката неспасяемо във вратата на Бариос.

Резервата за Ботев Враца Иван Василев не успя да отбележи в 74-ата минута, въпреки че бе оставен непокрит на няколко метра от Маринов.

В допълнителното време на срещата Карагерен отбеляза гол, но след справка с ВАР съдията Стоян Арсов отсъди нарушение в изграждането на атаката.