ЦСКА 1948 вкара три гола на Септември и се доближи на пет точки от Лудогорец

17:38, 14.04.2023
Чете се за: 02:30 мин.
цска 1948 вкара три гола септември доближи пет точки лудогорец

Отборът на ЦСКА 1948 постигна победа с 3:1 при визитата си на Септември София в двубой от 26-ия кръг на Първа лига.

„Червените“ откриха резултата на Националния стадион „Васил Левски“ в 38-ата минута след статично положение. Голмайсторът на Първа Лига Ивайло Чочев стреля фалцово от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле на символичните домакини, като топката влетя неспасяемо в левия ъгъл на вратата, пазена от Димитър Шейтанов.

Съставът на Тодор Янчев удвои преднината си четири минути покъсно, когато Парвиз Умарбаев центира от ъглов удар на границата на вратарското поле, където на първа греда Бирсент Карагарен засече топката с глава и стреля право в тялото на стража Шейтанов, който се намеси неубедително и прати кълбото в собствената си мрежа.

Септември намали изоставането си в последните секунди на първата част. Симеон Александров центрира от ъглов удар във вратарското поле на ЦСКА 1948, топката се удари в бранителя на „армейците“ Педриньо и влетя в долния десен ъгъл на вратаря Даниел Наумов, който докосна кълбото, но не успя да предотврати гола.

ЦСКА 1948 възстанови аванса си от две попадение седем минути след началото на втората част. След изпълнение на тъч в половината на „виненочервените“, Георги Русев подаде с глава към Чочев, който си освободи място за стрелба и с удар по тревата от близо 25 метра се разписа в долния ляв ъгъл на вратаря Шейтанов.

В класирането ЦСКА събра актив от 54 точки, като се доближи на пет пункта от шампиона Лудогорец, който е втори. Лидер в ЦСКА с 63 точки.

Кабинетът отпусна близо 48 млн. лв. за възстановителни дейности след бедствия и аварии