ЦСКА 1948 взе преднина срещу Локо София за Купата след зрелище с пет гола в "Надежда"

цска 1948 взе преднина локо софия купата зрелище пет гола надежда
20:32, 26.04.2023
Чете се за: 03:05 мин.

Отборът на ЦСКА 1948 победи с 3:2 като гост Локомотив София в първи полуфинален мач от турнира за Купата на България.

Домакините, които имаха късмет да не получат гол в първите минути след пропуски на Светослав Диков и Георги Русев, поведоха в 18-ата минута. Мартин Райнов подаде за Юлиан Ненов, който центрира, а Даниел Наумов не се намеси убедително, кълбото достигна до Ивайло Найденов и той на празна врата даде аванс за Локомотив.

Само пет минути след това гостите направиха нов пропуск чрез Русев, който не успя да намери целта.

След точно половин час игра Диков подаде за Сидклей, а бразилският ляв бек с удар от дистанция изравни.

В 32-ата минута Стив Фуртадо центрира за Октавио, той опита да свали за Георги Русев, но защитата на домакините опита да избие. Топката достигна до Радослав Кирилов, който с шут от въздуха реализира втория гол за "червените".

Пет минути след това Педриньо удар на Педриньо от фаул мина на сантиметри от вратата на домакините.

ЦСКА 1948 достигна до третото си попадение четири минути преди почивката. Педриньо се разписа от дистанция, след като отбраната на "червено-черните" отново не се справи добре при центриране от ъглов удар.

В 49-ата минута Симеон Петров отново беше оставен непокрит от защитата на Локомотив София, но стреля с глава покрай вратата.

Пет минути след почивката домакините върнаха един гол чрез Дейвид Малембана. Антонио Вутов центрира за Дейвид Малембана, който прати топката във вратата, пазена от Даниел Наумов.

Симеон Петров от гостите беше отстранен след два жълти картона в рамките на само шест минути и напусна терена малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време.

При центрирането от фаул Станислав Костов стреля с глава, но защитата на ЦСКА 1948 се справи с опасността.

Реваншът между двата отбора е в сряда, 10 май, на стадиона в Бистрица.