ЦСКА 1948 записа минимален успех над Ботев Пловдив с гол на Ивайло Чочев

"Столичани" стигнаха до успеха с гол в 86-ата минута

19:35, 08.10.2023
Чете се за: 01:27 мин.
ЦСКА 1948 Ивайло Чочев
Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 победи Ботев Пловдив с минималното 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Ивайло Чочев отбеляза победното попадение.

Още в самото начало на първата част Ивайло Чочев стреля с глава в лявата греда. Единственият точен изстрел през първото полувреме на стадиона в Бистрица бе на сметката на пловдивчани.

След почивката Педриньо и Ивайло Чочев застрашиха вратата на Даниел Кайзер, но стражът се справи с изстрелите им. Резервата Видар Орн Кяртансон пък изпари топката в противниковата врата, но попадението му бе отменено поради засада.

В 86-ата минута столичани стигнаха до победен гол. Ивайло Чочев засече с глава центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Георги Русев.

ЦСКА 1948 се изкачи до 6-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Ботев Пловдив остава на 12-ото място с 12 пункта.