ЦСКА и Славия поделиха точките след два късни гола на "Армията"

20:42, 06.08.2023
Чете се за: 02:05 мин.
цска славия поделиха точките два късни гола армията

Отборите на ЦСКА и Славия не се победиха и завършиха 1:1 в среща от четвъртия кръг на българското футболно първенство.

На стадион "Българска армия" и двете попадения паднаха в заключителния четвърт час от двубоя, като Галин Иванов даде аванс на гостите, но Лазар Туфегджич спаси точката за своя тим.

През първото полувреме пък "червените" бяха отборът, който беше по-близо до гола в 37-ата минута, когато Джонатан Линдсет разтресе напречната греда на вратата на "белите" с удар от дистанция.

След почивката и двата състава имаха своите шансове да стигнат до гол, но първи това сториха момчетата на Хосе Мария Бакеро в 76-ата минута, когато те организираха добро нападение отляво, завършило с ниско центриране във вратарското поле, където опитният Галин Иванов беше точен отблизо за 1:0.

Отговорът на ЦСКА не закъсня и в 82-ата минута Лазар Туфегджич се възползва от добро центриране на Тобиас Хайнц и с глава възстанови равенството.

В оставащите минути до края "армейците" натиснаха в търсене на трите точки, но пропуснаха няколко добри ситуации и така останаха само с една победа от началото на кампанията.

Равенството означава, че футболистите на Нестор Ел Маестро събраха 5 точки и вече заемат 8-а позиция в подреждането, докато с пункт по-малко Славия е на 11-ото място.