ЦСКА обърна Пирин като гост с два бързи гола, Фаетон с дебютен гол и асистенция

21:06, 21.10.2023
Чете се за: 02:42 мин.
цска обърна пирин гост два бързи гола фаетон дебютен гол асистенция

Отборът на ЦСКА спечели трудно с 2:1 като гост на Пирин Благоевград в среща от 14-ия кръг на родната Първа лига и записа деветата си поредна среща без загуба в първенството.

Тази вечер на стадион "Христо Ботев" в Благоевград обаче футболистите на Нестор Ел Маестро бяха подложени на сериозен тест от страна на домакините, като "червените" трябваше да правят пълен обрат, който бе осигурен с два бързи гола в рамките на 100 секунди дело на Матиас Фаетон и Джонатан Линдсет.

Преди да се стигне до тях обаче Пирин стоеше много добре на терена и в добавеното време на първата част "орлетата" дори поведоха в резултата чрез Иван Тасев, който се разписа с прецизен диагонален удар във вратата на Густаво Бусато.

Авансът на благоевградчани оцеля до 79-ата минута, когато включилият се от пейката Матиас Фаетон получи топката на левия фланг, елиминира Дмитро Семенив и с изстрел от границата на вратарското поле отбеляза своя дебютен гол с екипа на ЦСКА, носейки равенството в двубоя.

Броени секунди след подновяването на играта кълбото отново стигна до Фаетон, който този път влезе в ролята на асистент, подавайки на непокрития в наказателното поле Джонатан Линдсет, а норвежецът от своя страна с удар от движение осигури пълния обрат за "червените", а с това и трите точки в тази среща.

В края на мача домакините останаха и с човек по-малко заради изгонването на Аюб Абу, който получи втори жълт картон.

С успеха тимът на ЦСКА събра вече 28 точки, оставайки на 3-ото място в класирането, но вече само на два пункта зад лидера Локомотив Пловдив, който има и мач повече.

Пирин Благоевград пък продължава да бъде на 13-ата позиция с актив от 11 пункта.

Елена Босилкова и Жулиен Шайков се наредиха 5-и в многобоя на европейското по спортна акробатика във Варна