ЦСКА осъществи обрат срещу Черно море и се върна на победния път в НБЛ

20:25, 23.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.
цска осъществи обрат черно море върна победния път нбл
Снимка: БФ Баскетбол

Отборът на ЦСКА се върна на победния път в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надигра с 93:84 като гост състава на Черно море в мач от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон.

Успехът за момчетата на Росен Барчовски при визитата им във Варна обаче не дойде никак лесно, тъй като домакините показаха вдъхновена игра през първото полувреме и на почивката дори имаха преднина от 54:40.

В третата третина обаче "червените" показаха много силна игра, с която стигнаха до пълен обрат и преди решителните десет минути вече имаха аванс от 75:66.

Баскетболистите на Черно море опитаха да се върнат в срещата в рамките на последната част и в един момент се доближиха само на три пункта от своя съперник при 84:87, но до края моряците не вкараха кош и така победата остана за ЦСКА.

Зейн Ноулс стана най-резултатен за "армейците" със своите 23 точки, а Мартин Сотиров добави 21.

За варненци Костадин Лазаров вкара 20 пункта, а силен мач за Черно море изигра и Мартин Йорданов, който завърши с дабъл-дабъл – 19 точки и 10 борби.

В класирането ЦСКА заема 3-о място с актив от 49 точки и баланс 20-9, докато "моряците" са на предпоследната 10-а позиция с 35 пункта и баланс 6-23.

Монтана 2003 надви драматично Рилски спортист и отново ще спори за титлата в женското баскетболно първенство