ЦСКА победи Локомотив в Пловдив и отново поведе с пет точки на върха в Първа лига

цска вкара четири гола клетия хебър поведе първа лига
19:12, 01.11.2022
Чете се за: 01:47 мин.

Отборът на ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 при визитата си на Локомотив Пловдив в отложен двубой от седмия кръг на Първа лига.

„Червените“ откриха резултата на стадиона в пловдивския парк „Лаута“ в 28-ата минута, когато Брадли Де Нойер центрира от левия фланг в наказателното поле на „смърфовете“, Лазар Туфегджич овладя топката, но пусна леко подаване към Тибо Вион, което бе пресечено от Райън Бидунга. Бранителят на Локомотив изрита топката в краката на френския полузащитник на ЦСКА и тя се озова отдясно в пеналтерията на домакините, където Иван Турицов овладя и пусна успореден пас към Туфегджич, който се разписа с удар по земя в долния десен ъгъл на опразнената врата.

Съставът на Саша Илич остава с човек по-малко на терена в 81-ата минута, след като появилият се от резервната скамейка бранител Мено Кох се контузия, а „армейците“ вече бяха извършили позволения брой смени.

В класирането ЦСКА е лидер с 40 точки, на пет пункта пред втория Лудогорец, като „орлите“ са с два мач по-малко от „червените“. Локомотив Пловдив е четвърти с 30 точки в актива си.

Какви ще са последствията от удължаването на бюджета?
Ирена Анастасова: Трябва да има разбирателство за бюджета заради оцеляването на големи групи хора