ЦСКА постигна първа победа под ръководството на Алън Пардю и си гарантира второто място

21:39, 06.05.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на ЦСКА постигна победа с 3:1 при домакинството си на Славия в двубой от 29-ия кръг на Първа лига.

"Червените" откриха резултата във втората минута, когато Греъм Кери центрира отляво в наказателното поле на "белите", капитанът на Славия Емил Виячки се размина с топката и тя попадна на волето на Георги Йомов, който се разписа в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Отново Йомов попадна в прегръдките на своите съотборници в 20-ата минута, когато отново засече центриране на Гери отляво в пеналтерията на гостите и с удар по земя прати топката за втори път в мрежата зад Вуцов.

ЦСКА направи преднината си класическа в 36-ата минута. Греъм Кери центрира от фаул в наказателното поле на "белите", където на втората греда Жорди Кайседо с едно докосване прати топката в долния ляв ъгъл.

В началото на второто полувреме Славия върна едно попадение, дело на резервата Радослав Кирилов, но повече голове не паднаха до края на срещата и така тя завърши при резултат 3:1 в полза на ЦСКА.

В класирането тимът на Алън Пардю събра актив от 56 точки, на 17 точки зад шампиона Лудогорец и на 7 пред третия Левски. Това означава, че два кръга преди края на първенството "червените" ще завършат сезона на второто място.

Военноморските сили проведоха редица демонстрации по повод 6 май на Морска гара във Варна
С въздушна демонстрация в авиобаза "Граф Игнатиево" българските летци отбелязаха Деня на храбростта