ЦСКА се разписа, но отстъпи на Рома в последния си мач в Европа

ЦСКА Рома
21:38, 09.12.2021
Чете се за: 04:12 мин.

ЦСКА загуби от Рома с 2:3 в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Лигата на конференциите. Тами Ейбрахам изпъкна с две попадения, а Борха Майорал бе точен през първата част. Резервата Хамза Чатакович отбеляза гол за "червените" 15 минути преди края на редовното време на стадион "Васил Левски", а в продължението другата резерва Яник Вилдсхут оформи крайния резултат.

Стойчо Младенов направи две промени за мача. Томас Лам замени Карол Метс, а Тибо Вион замести Греъм Кери. Руи Патрисио, Крис Смолинг, Хенрих Мхитарян, Елдор Шомуродов и Николо Дзаниоло отстъпиха титулярните си позиции в състава на Жозе Моуриньо, заменени от Даниел Фузато, Рик Карсдорп, Едоардо Бове, Борха Майорал и Тами Ейбрахам.

Двубоят започна по отличен начин за "джалоросите", които откриха резултата в 15-ата минута. Рик Карсдорп направи успоредно на голлинията подаване на към Тами Ейбрахам във вратарското поле, а англичанинът се разписа на празна врата.

В 19-ата минута дойде единственият точен удар за домакините през първата част. Жорди Кайседо засече с глава центриране от корнер на Йоан Бай, но Даниел Фузато спаси.

Вторият гол за "римските вълци" не закъсня. Гостите откраднаха топката в центъра на терена след неразбирателство между Брадли Мазику и Жеферон. Матиас Виня центрира по земя към наказателното поле, а Борха Мойорал удвои аванса на тима си с удар с пета с гръб към вратата на Густаво Бусато.

В самия край на полувремето Борха Мойорал пропусна отлична възможно да увеличи преднината на гостите. Испанецът преодоля няколко футболиста в червено през центъра, но след като се озова очи в очи с Густаво Бусато, стреля над вратата.

След паузата възпитаниците на Жозе Моуриньо се постараха да убият интригата и устрема на ЦСКА в мача с трето попадение. Тами Ейбрахам отправи плътен изстрел в средата на вратата за 3:0. Нападателят подобри клубен рекорд. Той отбеляза 6-ото си попадение в груповата фаза на турнира. Един Джеко съумя да отбележи 5 гола в груповата фаза на Шампионска лига през сезон 2016 и 2018 г.

Футболистите на Стойчо Младенов стигнаха до почетно попадение в 75-ата минута. Йоан Баи проби до аутлинията по десния фланг и върна топката към Хамза Чатакович, който направи резултата 1:3 с плътен шут в долния ляв ъгъл.

В добавеното време от срещата Яник Вилдсхут оформи крайния резултат след силен удар от границата на наказателното поле.

Рома вкарва гол във всеки един от последните си 20 мача в евротурнирите. С подобно постижение може да се похвали само Ювентус. Футболистите на "бианконерите" бележат в 21 поредни мача в периода 1996-1997 г.

Другият мач от групата завърши при равен резултат след 1:1 между Зоря Луганск и Бодьо/Глимт.

ЦСКА завършва участието си в турнира на последната позиция в група "С" с актив от 1 точки. Рома оглави класирането с 13 пункта.

"Денят започва" на 10 декември: Какъв ще е механизмът на управление на новия кабинет?