ЦСКА си осигури мач с Базел, след като пребори Сейнт Патрикс в Дъблин

цска осигури мач базел пребори сейнт патрикс дъблин
23:35, 11.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.
Лига на конференциите

ЦСКА победи Сейнт Патрикс с 2:0 в реванш от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Ирландците спечелиха първата среща в София с 1:0 и така българите елиминираха своя опонент с общ резултат 2:1. Маурисио Гарсес и Иван Турицов донесоха победата на тима си.

Преди първия съдийски сигнал на стадион "Тала" в Дъблин на трибуните се появи президентът на Ирландия Майкъл Хигинс.

"Армейците" контролираха играта в първите минути на двубоя и стигнаха до попадение в 12-ата минута. Маурисио засече с глава центриране от корнер на Тибо Вион за 1:0.

Густаво Бусато отрази удар на Адам О'Райли. Джоузеф Тете Ананг пък спаси изстрел на Брайън Морено.

След почивката домакините създадоха достатъчно положения в преден план, за да изравнят резултата, но отбраната на българския тим се справи с противниковия щурм.

ЦСКА търпеливо изчакваше своя момент, който дойде в 80-ата минута. Играчите на Саша Илич получиха дузпа за задържане на Маурисио Гарсес. Иван Турицов оформи крайния резултат.

След последния съдийски сигнал двата отбора се сбиха. Брадли Де Нойер получи червен картон.

За първи път български тим продължава напред в евротурнир, след като губи първия мач у дома.

В следващата фаза от надпреварата ЦСКА ще срещне Базел, който отстрани Брьондби след изпълнение на дузпи.