ЦСКА спечели контролата срещу Политехника Яш

Успех за "червените" с 2:1

ЦСКА Амос Юга Георги Чорбаджийски
Снимка: Startphoto.bg
19:28, 29.06.2024

ЦСКА надви с 2:1 Политехника Яш в контролна среща, проведена по време на лагера на "червените" в Банско.

Румънците завършиха на 12-о място в редовния сезон на румънското първенство по футбол и останаха на шеста позиция в групата за определяне на изпадащите, запазвайки своя елитен статут.

ЦСКА получи дузпа в началото на мача, след като в 12-ата минута играч на румънците удари топката с ръка при опит за подаване на Иван Тасев. Матиас Фаетон обаче изпрати слаб шут по тревата и вратарят на Политехника Яш го отрази.

"Червените" обаче поведоха в 39-ата минута, когато Чорбаджийски отне в близост до вратата и подаде на Фаетон, който бе точен за 1:0.

ЦСКА продължи да контролира играта и вкара втория си гол в 67-та минута. Капитанът Станислав Шопов комбинира с Марк-Емилио Папазов на границата на наказателното поле и той заложи топката за Алесандро Николов, чийто удар се отклони от крак на бранител на румънците и прехвърли стража за 2:0.

Политехника Яш върна един гол четвърт час преди края, когато централният бранител Николас Самайоа спечели висока топка на първа греда и я изпрати с глава в обратния ъгъл.

Следващата контрола на "червените" е на 5 юли срещу израелския Макаби Петах Тиква.

Още два финала за българите на европейското първенство по кану-каяк за юноши, младежи и девойки
Петър Мицин спечели финала на 200 метра бътерфлай на Държавното първенство по плуване