ЦСКА стартира защитата на Купата на България с класика

ЦСКА
Снимка: ПФК ЦСКА
20:01, 22.09.2021

Носителят на трофея ЦСКА отстрани Хебър в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България. Възпитаниците на Стойчо Младенов победиха с 3:0 след голове на Жорди Кайседо и Ахмед Ахмедов.

Сблъсъкът трябваше да се изиграе в Пазарджик, но поради лошото състояние на стадион “Георги Бенковски”, мачът се проведе на стадион “Българска армия”.

„Червените“ бяха по-добрият тим на терена, като успяха да натрупат преднина от три попадения още преди почивката.

Малко след средата на първото полувреме Жорди Кайседо се освободи в противниковото наказателно поле и с плътен изстрел в далечния ъгъл откри резултата за 1:0.

След само 128 секунди Ахмед Ахмедов удвои преднината на “червените”, след като преодоля Ивайло Василев и се разписа на празна врата.

Жорди Кайседо удвои сметката си за деня 5 минути преди края на полувремето, след като бе точен с глава за крайното 3:0.

През втората част най-опасната ситуация за тима от Пазарджик бе пред Ивайло Михайлов, който уцели греда. В края на срещата удар с глава на Томас Лам също попадна в десния страничен стълб.

В неделя, 26 септември, от 16.30 часа ЦСКА приема Левски в шампионатен мач.