ЦСКА взе реванш от Левски за загубата във финала за Купата на България по баскетбол

ЦСКА - Левски
22:00, 05.04.2023

Отборът на ЦСКА взе частичен реванш от Левски за загубата си във финала на efbet Купа на България, след като надви столичния си съперник със 77:72 в нервен мач.

Така „червените“ удължиха серията си до осем поредни победи в Националната баскетболна лига. „Аремйците“ изиграха по-добро второ полувреме, включително серия от девет поредни точки на старта на последната четвърт, с което измъкнаха победата.

Брандън Йънг бе отново на ниво за ЦСКА и записа 18 точки,. Мартин Сотиров реализира още 13 точки със 7 борби, Драган Зекович се включи с 11 точки и 7 овладени топки, а Алекс Симеонов отбеляза 10 точки, включително и важни тройки.

Алън Арнет бе най-резултатен за Левски с 21 точки и 5 борби. Сергей Павлов добави 19 точки и 8 овладени топки, Златин Георгиев допълни с 13 точки, а Джон Флорвиъс вкара 10 точки.

Така ЦСКА вече е с баланс от 17 победи и 8 загуби на сметката си. Левски пък допуска пета поредна грешка в първенството и в момента е седми с баланс от 12-13.

В следващия кръг, в събота, ЦСКА приема Берое, като двубоят започва в 16:00. Левски пък е гост на Черно море Тича.