ЦСКА загуби срещу Клуж в Лига Европа

цска загуби клуж лига европа
22:16, 22.10.2020
Чете се за: 00:49 мин.

Отборът на ЦСКА-София загуби домакинството си на ЧФР Клуж с 0:2 на Националния стадион "Васил Левски" първия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Срещата беше излъчена на живо в ефира на БНТ1.

Пред около 12 000 свои привърженици “червените” показаха добра игра през първото полувреме, но бяха надиграни след почивката и регистрираха първото си поражение в турнира за сезона след четири поредни победи в квалификациите.

Вдъхновени от своите фенове “армейците” започнаха силно мача и имаха няколко положения за гол през първата част, но Али Соу на два пъти бе спрян от вратаря на румънския тим.

От своя страна гостите стигнаха до гол в 35-та минута, но той бе отменен заради нарушение на играч на Клуж.

След почивката играчите на Клуж бяха по-активни и нанесоха своя удар в 53-та минута, когато Марио Рондон откри резултата с изстрел с глава от непосредствена близост, след като бе оставен непокрит от защитниците на ЦСКА-София.

Възпитаниците на Стамен Белчев опитаха да се върнат в мача, но получиха втори удар в 74-та минута, когато Чиприян Дяк реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Санкаре срещу Дееблюх.

Това сложи точка на спора, като домакините нямаха сили да търсят обрат в следващите минути и в крайна сметка записаха поражение.

В другия мач от групата Рома победи Йънг Бойс с 2:1 в Швейцария.

В следващия си мач в групата след седмица ЦСКА гостува на Рома.