Цветан Соколов с 11 точки при успех на Динамо Москва в руската Суперлига

17:13, 22.01.2024
цветан соколов точки успех динамо москва руската суперлига

Бившият капитан на българския национален отбор по волейбол за мъже Цветан Соколов завърши с 11 точки при успеха на неговия клубен Динамо Москва с 3:0 (26:24, 25:22, 25:19) гейма като гост срещу Шахтьор Солигорск в среща от 18-ия кръг на руската Суперлига.

Соколов започна двубоя като резерва, но се появи на игрището в хода на втория гейм и до края остана в игра, за да помогне на своя тим да запише победа №14 от началото на сезона в местното първенство.

По-резултатен от българина за победата беше единствено Антон Семишев, който завърши с 15 точки (3 аса, 1 блокада), а по подобие на опитният диагонал с 11 пункта за столичани се отчете Дмитрий Жук (1 ас, 3 блокади).

От другата страна Андрей Марченко бе над всички за домакините от Солигорск със своите 13 точки, докато Павел Авдоченко приключи с 10.

След мачовете от 18-ия кръг Динамо Москва и Цветан Соколов заемат третото място в подреждането на Суперлигата с баланс 14-4 и актив от 44 пункта.

През следващата седмица пък предстои българското дерби в Русия, защото московчани и Соколов се изправят срещу състава на Локомотив Новосибирск, воден от Пламен Константинов, където играят Мартин Атанасов и Денис Карягин.

Забравени ли бяха 12 ученици от Шумен в студа повече от час?
Прокуратурата привлече към наказателна отговорност двете жени, удушили мъж в София