Денис Карягин със силен дебют за Локомотив Новосибирск при загуба от Зенит Казан в руската Суперлига

Отборът, воден от Пламен Константинов, отстъпи на действащия руски шампион с 1:3 (23:25, 23:25, 29:27, 26:28) гейма като гост и по този начин сдаде първото място в подреждането на Суперлигата

16:49, 22.01.2024

Българският волейболен национал Денис Карягин направи своя дебют за новия си клубен тим Локомотив Новосибирск при поражението с 1:3 (23:25, 23:25, 29:27, 26:28) гейма като гост от Зенит Казан в мач от 18-ия кръг на руската Суперлига.

Карягин, който бе привлечен от "железничарите" преди малко повече от седмица завърши срещата със 17 точки (2 блокади) и стана един от двамата най-резултатни за отбора, воден от бившия селекционер на България Пламен Константинов. Също със 17 пункта се отчете и Дмитрий Лизик (4 аса, 3 блокади).

Вторият българин в редиците на гостите от Новосибирск Мартин Атанасов завърши двубоя с 11 пункта (1 ас).

От другата страна белгиецът Сам Деру бе над всички за победителите от Зенит Казан, реализирайки 18 точки (3 аса, 2 блокади), а със 17 приключи Максим Михайлов (1 ас).

Успехът за волейболистите от Алексей Вербов им помогна да се изкачат на върха в подреждането на руската Суперлига с баланс 16-2 и актив от 46 точки, но по-добро геймово съотношение спрямо Локомотив Новосибирск, който е със сходни показатели.